ארכיון הקטגוריה: מצברים

הסוגים השונים של מצבר בוש – BOSCH

לפני שקונים מצבר בוש, יש כמה דברים שחשוב לדעת. למשל, על ההבדלים בין הסוגים השונים של המצברים. מצבר בוש הוא למעשה שם כללי של המותג המייצר מבחר מצברים, הנבדלים זה מזה ברמת האמפר שלהם. אמפר היא יחידת המידה הבסיסית לכל זרם חשמלי ומכיוון שמצבר הוא בסופו של דבר סוללה גדולה, ניתן להבדיל בין סוגים שונים של מצבר בוש לפי רמת הזרם החשמלי שהם מספקים לרכב. בחנויות המוכרות מצבר בוש וסוגים נוספים של מצברים, יהיה אפשר בדרך כלל למצוא מצבר בוש 45 אמפר, 55 אמפר, 95 אמפר ועוד, שמיועדים בדרך כלל לרכבים פרטיים. כלי רכב גדולים יותר, כגון משאיות או אוטובוסים, עושים שימוש במצברים מאסיביים יותר עם רמות אמפר גבוהות המתאימות לגודל המשמעותי של רכבים אלו.

מצברים בוש

מצבר בוש נחשב לאחד מהיוקרתיים ואף היקרים יותר בשוק המצברים וחלפי הרכב והוא משתייך לחברת בוש הידועה במוצרי האיכות שהיא מייצרת למגוון תחומים בענף הרכב, החשמל, גינון ועוד. יחד עם זאת, המחיר של מצבר בוש תלוי במידת האמפר שהוא מספק ומחיר של מצבר 45 אמפר יהיה נמוך יותר ממצבר 95 אמפר. השאלה העיקרית היא איזה מצבר מתאים לכלי הרכב שלכם וכיצד תוכלו לדעת זאת. התשובה היא, שיש להתייעץ עם המקום ממנו אתם קונים וזהו גם סנן מעולה לכך שאתם רוכשים מצבר בוש ממקום שבאמת מבין בתחום. חנות שמכבדת את עצמה תוכל להעניק לכם ייעוץ מקצועי ולהתאים את סוג המצבר לסוג הרכב שלכם, כדי שתבצעו את הרכישה הכדאית ביותר.

היתרון של מצבר בוש על פני מצברים אחרים

בוש קנתה לה שם בתחום המצברים ובצדק. החברה עוסקת בענף המצברים כבר יותר מ 85 שנה ועם השנים התפתח התחום באמצעות טכנולוגיות חדשניות ושימוש בקדמה לטובת ייצור מצברים איכותיים ועמידים לאורך זמן. מעבר למצברים לרכבים פרטיים, החברה מציעה גם מצברים לכלי רכב מורכבים כגון משאיות ואפילו כלי שיט. אלו זקוקים למצבר חזק ועמיד, גם מבחינת רמת האמפר וגם מבחינת המבנה שלו, שצריך להתאים לתנאי שטח קשים.

מצבר בוש מגלם בתוכו את האיכות הקפדנית שהחברה חרטה על דגלה והוא מיוצר בהתאם לתקנים אירופאיים מחמירים שנועדו כדי לשמר את פעילות המצבר ברכבים ממדינות ייצור שונות ובתנאי מזג אוויר שונים. המצברים מגיעים עם 24 חודשי אחריות ומותאמים למבנה המכוניות המודרניות כולל מחשבה על הפרטים הקטנים ביותר, כמו חסכון בחשמל בעת עמידה בפקקים והתקן האירופאי המחייב מצבר יבש ללא חומצה וללא טיפול ברכבים מסוימים. אם נתקלתם בבעיה במצבר או שיש צורך להחליף אותו, חשוב לבצע זאת במקום שמתמחה במצבר בוש כמו גם בסוגי מצברים אחרים ויוכל להעניק לכם שירות מלא כדי שהרכב יחזור במהירות לתנועה שגרתית על הכביש.

ניתן להשיג מחירים מעולים על מצברים של חברת בוש באתר של מאור מצברים אשר מספק את המוצרים השונים בשירות עד בית הלקוח, מומלץ בחום!

https://www.boschautoparts.com/en/auto/passenger-batteries

https://www.bosch-mobility-solutions.com/en/

Типичные ошибки при покупке аккумулятора для автомобиля

מותגי מצברים לרכבים במחירים הוגנים מ-380ש"ח באתר מאור מצברים

מאור מצברים

מצבר הוא אחד החלקים החשובים ביותר שנמצאים מתחת למכסה המנוע. שחיקה של מצבר היא דבר נפוץ ויש להחליפו כל כמה שנים. המצבר אחראי לספק חשמל למערכות הרכב ובלעדיו הרכב מושבת. הוצאה פתאומית כמו זו של החלפת מצבר גרמה להרבה אנשים עצבניים וחסרי סבלנות לפעול בפזיזות ולרכוש מצבר זול מחברה לא ממקצועית, אחרי זה הם תהו איך הבעיה חזרה על עצמה אחרי שנה וחצי או שנתיים. לפני הקנייה צריך לנשום ולהירגע, לברר על מותגי מצברים לרכבים ולקנות מחברה מוכרת ולאו דווקא זו שתספק את המחיר הכי זול.

אחי, יש לך כבלים?

השאלה המוזכרת לעיל נשמעת רבות באופן יום יומי. נפוצה הסיטואציה בה רכב לא מניע ובעל הרכב מחפש בנרות נהג נחמד שיעזור לו להתניע את הרכב. הבעיה מסתבכת לעתים יותר כאשר לבעל הרכב התקול כלל אין כבלים. אז דבר אחד צריך לזכור, הימצאות כבלים בתא המטען של הרכב היא חשובה ולעתים קריטית. כאשר נמצא רכב שיכול לעזור וכבלים ניתן להעמיד את הרכב כך שמכסה המנוע שלו נמצא אל מול מכסה המנוע של הרכב שלא מתניע, לפתוח את מכסי המנוע, לחבר את הכבלים כך שפלוס מחובר לפלוס ומינוס אל מינוס, הרכב שעובד יתניע ראשון ולאחריו הרכב שלא מצליח להתניע לבד. כך הרכב יוכל לטעון את עצמו גם אם מדובר על נסיעה קצרה עד למוסך או לבית. לאחר מכן יש לבדוק את המצבר ולגלות מה הייתה הבעיה והאם היא הסתדרה עם טעינת הרכב על ידי הרכב השני, או שהבעיה היא מקיפה יותר וצריך להחליף את המצבר.

הנעה באמצעות כבלים: סדר פעולות ואמצעי זהירות

כדי להניע את המנוע כשהמצבר לא מאפשר יש לנקוט במספר אמצעי זהירות ולא לזלזל בהם. אמנם הפעולה היא שגרתית אבל קיימים סיבוכים אפשריים:

  1. ראשית כל, שני המצברים צריכים להיות בעלי מתח זהה. אין להתניע רכב פרטי בעזרת אוטובוס.
  2. יש לוודא שאין מגע בין שני כלי הרכב
  3. על הרכב התקין להיות מכובה בעת חיבור הכבלים
  4. יש לחבר את שני המצברים באמצעות הכבלים כאשר פלוס מחובר לפלוס ומינוס למינוס. אין בשום פנים ואופן לחבר את שני קצוות הכבלים השונים כאשר הם מחוברים למצבר. יש הרואים בפעולה זו בדיקה האם קיים מתח אך היא מסוכנת ולא נחוצה.
  5. אין צורך לתת גז כדי להגביר את הסיבובים לדקה ברכב הבעייתי. מספיק לחבר ולהניע את המנוע. אותו דבר לגבי רכב המניע.
  6.  ישנה שיטה נוספת ישנה יותר שעובדת אך ורק על רכב עם תיבת הילוכים ידנית, שם מניעים עם דחיפה של הרכב וצבירת תאוצה ומהירות או שימוש בירידה במידה והרכב נמצא בשיפוע שמאפשר זאת. במקרה זה יש לשים על הילוך שני ולתת לרכב לצבור מהירות, לעזוב את הקלאץ' ואז לקוות שהרכב יניע.
  7.  במידה והאפשרויות שצוינו כאן לא מצליחות, לא להיבהל, עדיין לא הגיע הזמן לקרוא לגרר. ניתן להתקשר לטכנאי מצברים שמבצע התקנת מצברים עד הבית שיגיע עד הרכב ויפתור את הבעיה.

צריכים עזרה בהחלפת מצבר לרכב? מאור מצברים כאן לשירותכם! יעווץ בחינם ומחירים הוגנים ל-כ-ו-ל-ם!

חומר קריאה מקצועי: החלפה של מצבר לרכב – נתקעתם בכביש?

מצבר עד הבית יש כזה דבר?

על פי סקרי שוק רבים הצרכן הישראלי מחליף מצבר לרכב שלו רק כאשר המצבר כבר נגמר והרכב אינו מניע. אך לא תמיד דבר זה באשמתו של הנהג אמנם ישנם סימנים שונים לזהות כי המצבר ברכב חלש ועומד להיגמר אורות חלשים התנעה קשה אלו רק חלק מהתסמינים שניתן לזהות כי המצבר חלש אך לא תמיד ישנם תסמינים שכאלו ולפעמים המצבר נגמר ללא כל הודעה מוקדמת.

זה קורה לרבים וטובים מאיתנו קמים בבוקר ממהרים לעבודה והופ.. הרכב אינו מניע ברוב המקרים החשוד המרכזי במצבים כאלו הוא המצבר ולרוב המקרים האלו קורים כאשר ממהרים להגיע לאנשהו ונמצאים בלחץ. מלבד העובדה כי מצבר תקול גורם בעיות בהנעת הרכב בנוסף מצבר תקול יכול לגרום לבעיות חמורות אף יותר בתפקודו השוטף של הרכב ובבטיחות הרכב.

תמיד כדאי כל שלשה חודשים לבדוק את מצב המצבר של הרכב אמנם במכוני הרישוי כאשר עושים טסט לא בודקים את מצבר הרכב אך מחובתו של כל נהג ובעל רכב לבדוק את תקינותו של המצבר.

אולי יעניין אותך: כל מה שכדאי לדעת על מצבר לרכב לפני שאנחנו מזמינים – לקנות נכון לירון מצברים

במידה והמצבר נגמר ונתקעתם עם הרכב ישנם כמה פתרונות אך לא כולם יהיו חיוניים בשעת הצורך.

אפשרות ראשונה היא להניע את הרכב עצמאית אם הרכב הינו בעל תיבת הילוכים ידנית ניתן להניע את הרכב בדחיפה באמצעות עזרה של חברים או אנשים שנמצאים בסביבה אך אם הרכב בעל תיבת הילוכים אוטומטית כמו מרבית כלי הרכב הפרטיים היום ניתן להניעו באמצעות כבלים לשם כך תצטרכו את עזרתם של שכנים או אנשים טובים הנמצאים בסביבה ומוכנים לעזור בהנעת הרכב. לאחר שהצלחתם להניע את הרכב חשוב לגשת מיד כדי להחליף את המצבר אחרת בהנעה הבאה שוב לא תוכלו להניע את הרכב.

אפשרות שניה היא להתקשר לחברת גרירה הנותנת שירותי דרך באמצעות חברות הביטוח השונות אך זכרו כי זמן ההמתנה הממוצע הוא עד שיגיע מוסכניק מטעם החברה הוא כשלוש שעות ובנוסף כאשר מגיע נציג שכזה תמיד הוא יציע לרכוש מצבר אך המחיר שנקבל על המצבר יהיה יקר בהרבה מאשר המחיר האמיתי היות והגרריסטים  ושירותי הדרך למיניהם מנצלים  את העובדה כי במצבים כאלו בעל הרכב או הנהג תקועים ומעוניינים לחזור מיד לשגרה ולהניע את הרכב כמה שיותר מהר לכן המחירים יהיו הרבה יותר יקרים.

האפשרות השלישית היא הזמנת שירות מצברים עד הבית שירות זה מתבצע על ידי חברה המתמחה בתחום המצברים ומתחייבת להגיע תוך חצי שעה עד למקום בו תקוע הרכב להחליף את המצבר במהירות ובמקצועיות ותוך כמה דקות ניתן לשוב למסלול ולהמשיך בנסיעה המחיר שנשלם על מצבר משירות כזה יהיה זול בהרבה מאשר מקומות אחרים היות וחברה שכזו כל עיסוקה הוא מצברים וברשותה מאגר מצברים מכל הסוגים והחברות הקיימות בשוק ולכן ניתן למצוא דרכם מצבר בזול בנוסף תחסכו את פערי התיווך הקיימים בשוק.

שירות מצברים עד הבית הינו השירות היעיל והזול ביותר עבור מצברים לרכב בשיטה זו תוכלו לחסוך מאות שקלים בקניית המצבר וזמן יקר וכמובן טרחה יתירה בלנסות להניע את הרכב ולאחר מכן ללכת לחפש מקום לרכישת המצבר ולהתקין בכוחות עצמכם או לחכות כדי שיתקינו עבורכם את המצבר.

הזמנת שירות עד הבית  בקרו באתר לירון מצברים עד הבית