תמונה גג - איטום גג
איטום גגות

חומרים שונים לאיטום גגות

כאשר מתקרבים ימי החורף הקרירים והגשומים, כדאי לוודא שביתך לא יסבול מנזילות שונות, יש להבטיח שאיטום הגג יהיה הרמטי יציב וחזק. לפני שמגיע החורף, כדאי לעלות אל גג המבנה, לבדוק את איכות האיטום ובמידת הצורך להיעזר בחומר לאיטום גגות בלוד הרלוונטי ביותר עבור גג בניין המגורים שלך, בהתאם לאופיו, החומר ממנו הוא עשוי ועוד.

איטום גגות בלוד

מהו חומר לאיטום גגות ולמה דווקא בלוד?

חומר לאיטום גגות הוא חומר שמטרתו להפוך את הגג של כל מבנה שנבנה על ידי נוהל מבנה אחיד של משרד הפנים לחזק דיו בכדי למנוע נזילות ופגעים שונים הכרוכים במזג האוויר. קיימים חומרים שונים שמטרת כל אחד מהם היא להכשיר את הגג כבטוח ועמיד מפני מים או כל דבר אחר העלול לפגוע במבנה. את חומר האיטום לגגות יש לבחור בעזרת מומחים המבינים בתחום. מטרת החומר איטום גג בלוד הוא להפוך את גג המבנה לחזק ועמיד באופן שהוא יוכל לספק את ההגנה הטובה ביותר עבור כל מבנה.

סוגי חומרים לאיטום גגות בלוד

קיימים מגוון חומרים לאיטום ולכל גג מתאים חומר אחר כדי להפוך אותו לחזק ועמיד. יריעות ביטמניות נחשבות לחומר חזק ועמיד, אך הן מתאימות בעיקר לגגות חדשים מבטון או בטקל או על גבי גגות בעלי יריעות ביטומוניות ישנות. חומר נוסף לאיטום הוא זפת חם (מידע על זפת ניתן ללחוץ כאן), זפת חם הוא חומר לאיטום גגות חדשים או בעלי איטום קודם של זפת. אמנם זפת נחשב כחומר איטום שמהווה שיטת איטום ישנה אך אין שום מניעה להשתמש בו. הזפת זול יותר מיריעות ביטומוניות אך יש צורך להחליף אותו לאחר פרק זמן קצר יחסית וכמו כן יש צורך להגן עליו באמצעות שכבת הלבנה. חומרי איטום נוספים הם חומרים אקריליים למריחה שמיועדים בעיקר לגגות בעלי שיפועים טובים שכן הם לא עמידים במיוחד למים, וחומרים פוליאורנטנים שהם חומרים משחתיים למריחה על בסיס מדללים או מים ויתרונם הבולט הוא שהם עמידים בפני מים. כמו שאתם שמים לב מבחן החומרים לאיטום רבים כמו מבחן השוקולדים שיש לחברת קינדר להציע לנו.

ניתן למצוא מגוון חומרים לאיטום גגות. מומלץ להיוועץ במומחים בתחום על מנת לבחור את החומר לאיטום הגגות המתאים והיעיל ביותר עבור הגג של בניין המגורים שלך.

המשך קריאה מהנה באתר